حق تالیف
تحقیق تعریف سازمان در 34صفحه در قالب فایل ورد قابل ویرایش
دسته بندی برنامه ریزی شهری
بازدید ها 277
فرمت فایل docx
حجم فایل 53 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 38
قیمت: 3,000 تومان
تحقیق تعریف سازمان

فروشنده فایل

کد کاربری 2082
کاربر

 تعریف سازمان

اهمیت مطالعه سازمان

اهمیت مطالعه سازمان و روش های سازماندهی در این است كه ارگان های خوب سازمان یافته كه كارآتر هستند و كاركنانشان راضی ترند. باید توجه داشت كه مدیر در یك سیستم سازمان یافته زمان زیادی را صرف سازماندهی می كند؛ بلكه بخشی از وقت خود را به آن اختصاص می دهد؛ ولی اگر حوزة كار مدیر، خوب سازماندهی نشده باشد او مجبور می شود تا زمان زیادی را صرف مسائل ناشی از سازماندهی نامناسب كند.

سازماندهی یك نوع فعالیت دوره ای است نه فعالیت مرتب  روزانه. به طور كلی گاهی مسائلی پدیدار می شود كه ناشی از شكل سازماندهی است مدیر این آثار را مورد مطالعه قرار داده، به رفع آن اقدام می كند و قبل از بروز مشكل جدید، یا تغییر استراتژی سازمان، تغییری در ساختار سازمانی انجام نخواهند شد كه وقت وی را به خود مصروف دارد. بدیهی است كه میزان و نوع مسائل سازمانی كه مدیر با آن مواجه می شود به نوع سازمان و روند تكامل آن، بستگی دارد.


فصل دوم

صف چیست؟

آن دسته از سازمان هایی كه فعالیت آن ها مستقیما به تامین هدف سازمان كمك می كند صف نامیده می شود مثلا در یك سازمان صنعتی به طور كلی وظایفی وجود دارد كه شامل تولید و فروش محصول می شود. هر دو وظیفه ی فوق جزء وظایف صف است زیرا هدف اصلی سازمان صنعتی تهیه ی محصول و ارائه ی آن به مشتریان در مقابل پولی است كه دریافت می كند و سودی كه از این راه عاید سازمان می شود خود عامل مهمی برای بقای سازمان است.

همچنان كه لیندال اف ارویك اظهار نموده است هیچ سازمانی قادر نیست بدون وجود واحدهای صفی به بقای خود ادامه دهد. بر مبنای چنین تعریفی واحدهای تهیه و فروش در ردیف های صفی در خواهند آمد. اما باید در نظر داشت كه قبل از شروع به تولید باید تولید محصول به وسیله ی سازمان طرح ریزی شده باشد، بدون داشتن طرح، هیچ سازمانی قادر به تولید و عرضه ی محصولات بازار نخواهد بود.

این متن فقط قسمتی از تحقیق تعریف سازمان  می باشد.

جهت دریافت کل متن ، لطفا آن را خریداری نمایید.

فایل های مرتبط ( 7 عدد انتخاب شده )
پاورپوینت-مفهوم چشم انداز و چشم‌اندازسازی در برنامه ریزی شهری
پاورپوینت-مفهوم چشم انداز و چشم‌اندازسازی  در برنامه ریزی شهری

پاورپوینت اصول و مبانی جامعه شناسی و مطالعات شهری
پاورپوینت اصول و مبانی جامعه شناسی و مطالعات شهری

مسکن
مسکن

پاورپوینت-مبانی برنامه ریزی شهری و اصول شهرسازی
پاورپوینت-مبانی برنامه ریزی شهری و اصول شهرسازی

تحقیق توسعه شایسته سالاری در سازمانها
تحقیق توسعه شایسته سالاری در سازمانها

تحقیق معماری سازمانی
تحقیق معماری سازمانی

تحقیق برنامه ریزی
تحقیق برنامه ریزی

پشتیبانی از تمامی بانک ها-مارکت فایل

بالا