حق تالیف
ترجمه مقاله عوارض غیرمعمول جراحت شیردان در گاو ورم چرکی در دیواره سمت چپ قفسه سینه در قالب فایل ورد
دسته بندی پزشکی
بازدید ها 546
فرمت فایل doc
حجم فایل 1.899 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 5
قیمت: 3,000 تومان
عوارض غیرمعمول جراحت شیردان در گاو

فروشنده فایل

کد کاربری 2026
کاربر

عوارض غیرمعمول جراحت شیردان در گاو: ورم چرکی در دیواره سمت چپ قفسه سینه

ترجمه مقاله Less_Common_Complication_of_Traumatic_Reticulitis_in_Cattle_Abscess_on_Left_Thoracic_Wall

چکیده

هدف از این مطالعه معرفی ورم چرکی در دیواره چپ قفسه سینه گاو به خاطر ایجاد عوارض غیرمعمول­ جراحت شیردان  و یافتن بهترین روش برای تشخیص آنها است. در طول دو سال، از میان 75 موردی که از جراحت شیردان رنج می بردند، 5 گاو با ورم چرکی قفسه سینه از لحاظ بالینی، رادیوگرافی و التراسنوگرافی مورد آزمایش قرار گرفت. نشانه های بالینی مشاهده شده شامل بی­اشتهایی، تب، درد شکمی، و کاهش وزن است. همه موارد یک تاول بزرگ را در بخش پشتی بازوی چپ در دیواره قفسه سینه است. در هر مورد، تشخیص به وسیله تنفس و سنتسایز دمل تایید می شود. در همه گاوها، یافته های رادیوگرافی ، وجود یک فلز خارجی را در شبکه اشکار کرد. التراسونوگرافی وجود یک تاول بزرگ ششیردان بکه ای را همراه کپسول خوب توسعه داده شده که به عنوان رسوبات اکوژنیک ظاهر می شد بعضی وقتها همراه مایع هیپواکوژنیک بود، اشکار کرد. تاول به سمت دیواره چپ قفسه سینه امتداد یافت و در بخش عقبی بازوی چپ ظاهر شد. تاول شکافته شد و از سطح بدن و شبکه در طول شکمبه­بری جاری شد. بعد از شکافتن تاول و درمان آن با انتی­بیوتیک، همه گاوها بهبود یافتند و سلامتشان را پیدا کردند. نتیجه گرفته شد که بدمه­های خارجیمی بایستی در تشخیص تفاضلی تورم موضعی در قفسه سینه چپ مورد ملاحضه قرار گیرد و بهترین راه تشخیص آنها، ترکیبی از یافته های بالینی، ازمایش­های آزمایشگاهی ، التراسنوگرافی و رادیوگرافی است.

مقدمه

Tramatic reticuloperitonitis  (TRP)یکی از بیماریهای معمول در گاوهای بالغ به وسیله بلع و جابجایی یک جسم خارجی به بافت شبکه­ای ایجاد می شود.  گاوها بیشتر از پستانداران کوچک احتمال دارد که یک جسم خارجی را قورت دهند بطوریکه از لب هایشان برای گرفتن استفاده نمی کنند و بیشتر احتمال دارد خوراک های ریز شده را بخورند. جسم خارجی خاص یک شی فلزی است مانند یک تیکه سیم یا میخ (ربهان، 1995). به سبب سوراخ شدن شیردان به خاطر جسم خارجی تیز که قورت داده شده، TRP دامپزشکان را برای چندسال نگران می کند. شیوع جراحت شکمبه ای در گاو شیرده بالغ برای مدیریت اعمال و رزیم غذایی تبعیض امیز گاو در نظر گرفته  شود(روت و کینگ، 1991).

با خرید این فایل ، ترجمه مقاله عوارض غیرمعمول جراحت شیردان در گاو: ورم چرکی در دیواره سمت چپ قفسه سینه در قالب فایل ورد به همراه متن اصلی در اختیار شما خواهد بود.

فایل های مرتبط ( 5 عدد انتخاب شده )
روش کوچک کردن بینیnosebiuti
روش کوچک کردن بینیnosebiuti

پاورپوینت-بهداشت فردی و اهمیت آن
پاورپوینت-بهداشت فردی و اهمیت آن

ترجمه مقاله اثر بازتاب شناسی پا بر اضطراب، درد، و نتایج درد زایمان در زنان نخستزا
ترجمه مقاله اثر بازتاب شناسی پا  بر اضطراب، درد، و نتایج درد زایمان در زنان نخستزا

ترجمه مقاله عوارض و مرگ و میر در بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه تحت آتروپلاستی مشترک
ترجمه مقاله عوارض  و مرگ و میر در بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه تحت آتروپلاستی مشترک

منابع استرس در دانشجویان پرستاری
منابع استرس در دانشجویان پرستاری

پشتیبانی از تمامی بانک ها-مارکت فایل

بالا