حق تالیف
آموزش مرحله به مرحله ساخت تراریوم با جزئیات و نکات تراریوم چیست؟ فایل zip شامل دو فایل pdf صفحه 13و پاورپوینت 14 اسلاید که یک توضیح کامل در مورد تراریوم یا باغ شیشه ای است
دسته بندی کشاورزی و زراعت
بازدید ها 317
فرمت فایل zip
حجم فایل 1.889 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 14
قیمت: 1,000 تومان
آموزش مرحله به مرحله ساخت تراریوم(باغ شیشه ای)

فروشنده فایل

کد کاربری 3256
کاربر

آموزش مرحله به مرحله ساخت تراریوم با جزئیات و نکات

تراریوم چیست؟

تراریوم واژه ای باباغ شیشه ی ریشه لاتین است که از ترکیب دو لغت terra و rium  شکل گرفته است.از اواخر قرن 19 میلادی لغت terra به معنی زمین و arium به معنی محل و جایگاه وارد زبان لاتین مدرن گردید و معنای امروزی تراریوم که نمایشگاه جانوران خشکی است پدیدار گشت.از آن زمان واژه های دیگری مانند ویواریوم، آکواریوم و ... وارد دایره لغات گیاه شناسان و جانورشناسان گردید. تراریوم برای اولین بار توسط جراح و گیاه شناس انگلیسی دکتر ناتانیل بگشووارد در سال 1842 میلادی توسعه داده شد. دکتر وارد به بررسی رفتار حشرات علاقه مند بود. به طور کاملا تصادفی ، روزی شیشه ای از این حشرات را بدون مراقبت به حال خود رها کرد.پس از مدتی متوجه شد که درون شیشه مربا گیاه سرخس سبز شده و برای اولین بار تراریوم تولید شد.محفظه بسته به همراه نور کافی چرخه کوچکی از آب را بوجود می آورد که با خاک مناسب ترکیب شده و پس از مدتی گیاه شروع به رشد می کند.تراریوم ها معمولا بسته به شرایط نگهداری به دو نوع بسته و باز تقسیم بندی می شوند. وقتی که شما به ساخت یک تراریوم اقدام می کنید می بایست تمامی شرایط رشد گیاه آن مانند نیاز به نور کم، رطوبت بالا،مقاومت به خشکی و دیگر موارد را در نظر بگیرید.شما باید گیاهی را انتخاب کنید که بتواند خود را با این شرایط وفق دهد.

نگهداری از تراریوم ها کار بسیار راحت و ساده ای هست. این باغ شیشه ای هم زیبایی رو برای خونه و محل کارتون به ارمغان میاره و هم اینکه مورد بسیار خوبی برای دادن هدیه خواهد بود. و چه عالی تر اینکه بتونید این تراریوم رو با دست خودتون بسازید. اگه علاقه دارید که ساختن باغ شیشه ای یا تراریوم رو یاد بگیرید با من همراه باشید تا تراریوم رو مرحله به مرحله درست کنیم.

برخلاق وجود علاقه مندان زیاد به نگهداری و پرورش از گل و گیاه، خیلی ها هیچ علاقه ای به نگهداری از گلهای طبیعی ندارن و هیچ استقبالی از این کار نمیکنن. وقتی دلیل رو از هر کدوم از این افراد جویا میشی، اصلیترین دلیل اونها برای امتناع از نگهداری از گل و گیاه، بی حوصلگی و فراموشکاریشون در آبدهی به گیاهه. اما من واسه این افراد هم پیشنهاد خوبی دارم. تراریوم یا استفاده از باغ شیشه ای برای گیاهان باعث میشه هم گیاه و طبیعت رو به خونه ها و محل کارتون بیارید و هم اینکه دفعات آبدهی کمی رو متحمل بشید.

مراحل ساخت تراریوم:

مرحله اول: انتخاب ظرف تراریوم

مرحله دوم: انتخاب گیاه مورد نظر

و.....

فایل های مرتبط ( 2 عدد انتخاب شده )
کتاب-انواع واکسنهای دامی و کاربرد آنها
کتاب-انواع واکسنهای دامی و کاربرد آنها

تحقیق و پژوهش-مورفولوژی خاک و برگ و ریشه
تحقیق و پژوهش-مورفولوژی خاک و برگ و ریشه

پشتیبانی از تمامی بانک ها-مارکت فایل

بالا